Aby w pełni cieszyć się korzyściami pracy w chmurze zalecamy aby sprzęt w firmie klienckiej spełniał poniższe kryteria:

  1. Komputer spełniający minimalne wymagania Twojego systemu operacyjnego (oficjalne wymagania systemów Windows to: procesor 1GHz, 2GB pamięci RAM, 20GB miejsca na dysku twardym oraz karta graficzna wspierająca Microsoft DirectX9). Firma ITMation wykorzystuje do połączenia, wbudowany w system operacyjny, klienta połączeń zdalnych. (Wszystkie obliczenia programu zdalnego, a co za tym idzie obciążenie procesora lub pamięci RAM, wykonywane są na serwerze więc komputer lokalny nie jest tym obciążany).
  2. System operacyjny Microsoft Windows 8.1,10,11 (starsze wersje systemu Windows nie są już wspierane przez producenta i mogą na nich występować błędy niezależne od nas).
  3. Stabilne połączenie z siecią internetową, 1mb/s (przy wysyłaniu na serwer dużych plików należy zwiększyć szybkość łącza w celu wygody pracy). Sieć musi być stabilna, aby to sprawdzić odnieś się do tego artykułu: Jak sprawdzić problemy z niestabilnym dostępem do aplikacji na platformie ITMation.
  4. Włączony firewall oraz automatyczne aktualizacje systemu Windows.
  5. Zabezpieczenie przed wirusami i innym szkodliwym oprogramowaniem (przykładem może być Windows Defender instalowany automatycznie z nowszymi systemami Windows).

Powiązane artykuły