Wymagane uprawnienia administracyjne

Kroki opisane w poniższej instrukcji należy wykonać po zalogowaniu na konto Administratora serwera. Próba aktualizacji systemu InsERT GT na koncie użytkownika bez uprawnień administracyjnych zakończy się błędem.

Wymagany wyłączny dostęp do programu

Aby aktualizacja przebiegła pomyślnie wymagany jest wyłączny dostęp do programu Subiekt GT oraz jego bazy danych. W trakcie aktualizacji na serwerze nie mogą pracować inni użytkownicy. Jak sprawdzić czy inni użytkownicy pracują na serwerze i ich wylogować można sprawdzić w tym artykule.Instrukcja

  1. W programie SubiektGT wybierz "Pomoc" z górnego panelu i w rozwijanym menu kliknij na "Pobierz i zainstaluje nową wersję programu".  2. W nowym oknie kliknij na "Pobierz" a anstępnie na "Zainstaluj".  3. Wybierz "Instalacja standardowa", w następnym oknie kliknij dalej a w kolejnym przeczytaj warunki licencji i jeżeli się zgadzasz kliknij w "Tak".  4. Pojawi się informacja, że będziesz musiał zresetować komputer aby ukończyć instalację, kliknij "OK".  5. Po zakończonej instalacji kliknij "Zamknij" i zrestartuj komputer (użyj opcji "Uruchom ponownie" gdyż przy użyciu "Zamknij" nie będziesz mógł samodzielnie włączyć serwera).  6. Podczas następnego uruchomienia Subiekt GT, po wybraniu podmiotu, pojawi się okno z informacją, że baza danych jest starsza od wersji programu i konieczna jest jej aktualizacja. Zaznacz "Przeprowadź aktualizację bazy", wpisz hasło szefa i kliknij "OK".  7. Po zakończonej aktualizacji bazy danych, program Subiekt GT będzie gotowy do użycia.

Uwaga

Jeżeli użytkownik nie będzie posiadał uprawnień administracyjnych serwera MSSQL, zostanie wyświetlony poniższy komunikat. Należy wtedy przelogować się na konto administratora serwera i powtórzyć proces aktualizacji bazy danych.