Instrukcja

Przed uruchomieniem aplikacji zdalnej należy pobrać ze sklepu Google Play program Remote Desktop firmy Microsoft 1. W pierwszym kroku musimy ustalić do jakiej wersji portalu powinniśmy się dostawać.
  Aby to zrobić należy zalogować się swoim użytkownikiem na https://pak.itmation.pl
  Po zalogowaniu zmieni się adres strony na pak1.itmation.pl lub na pak2.itmation.pl - ta informacja będzie potrzebna w punkcie 6 poniższej instrukcji.
 2. Na ekranie aplikacji Remote Desktop kliknij w menu po lewej stronie (trzy poziome kreski) i wybierz opcję "Konta użytkowników".

 3. Kliknij w znak "+" po prawej stronie i w oknie "Dodaj konto użytkownika" wprowadź swoją nazwę użytkownika i hasło. Po wprowadzeniu danych zatwierdź klikając w "Zapisz".

 4. Wróć do strony głównej. W dolnym menu wybierz "Obszary robocze".  Kliknij w znak "+" w prawym górnym rogu strony i wybierz "Dodaj obszar roboczy". 5. W oknie dodawania obszaru roboczego wprowadź adres https://pak1.itmation.pl lub adres https://pak2.itmation.pl (w zależności od tego co wyszło w punkcie 1.) 6. W polu konto użytkownika wybierz konto utworzone w punkcie 3. Kliknij przycisk "Dalej". 7. Aplikacja przeprowadzi teraz konfigurację obszaru roboczego:


Po zakończeniu konfiguracji, wszystkie aplikacje przypisane do konta użytkownika będą widoczne na stronie głównej w zakładce "Obszary robocze" (widok zbliżony do poniższego).