Podczas pierwszego logowania konieczne jest skonfigurowanie swojego drugiego składnika uwierzytelniania.

Aplikacja na telefon lub tablet

Przygotowanie:

Na swoim telefonie lub tablecie zainstaluj aplikację Rublon Authenticator:

Rublon Authenticator dla urządzeń z systemem Android

Rublon Authenticator dla urządzeń z systemem Apple iOS

Instrukcja:

 1. Uruchom plik RDP i zaloguj się podając swój login i hasło. Jeśli jesteś użytkownikiem systemy macOS to uruchom program Microsoft Remote Desktop i zaloguj się do aplikacji lub serwera.
  1. Jeśli łączysz się do pulpitu serwera - przejdź do punktu 2.
  2. Jeśli łączysz się do aplikacji w trybie RemoteApp to zaczekaj aż przycisk Pokaż szczegóły zostanie podświetlony i go kliknij:


   To spowoduje pojawienie się okna aplikacją Rublon for Windows:


 2. Po poprawnym podaniu swojego loginu i hasła, zostanie wyświetlone okno Rublon for Windows, w którym kliknij przycisk Manage Devices:


 3. W kolejnym oknie kliknij przycisk Add Device:


 4. Następnie zaznacz Tablet (także jeśli chcesz sparować aplikacje na telefonie) i kliknij przycisk Next:


 5. W kolejnym kroku wybierz system operacyjny swojego smartfonu lub tabletu i kliknij Next:


 6. W następnym oknie potwierdź, że zainstalowałeś aplikację Rublon na swoim smartfonie lub tablecie zaznaczając I have installed Rublon Authenticator i kliknij przycisk Next:


 7. Na ekranie pojawi się kod QR, który trzeba zeskanować aplikacją Rublon Authenticator zainstalowaną na Twoim telefonie lub tablecie (patrz krok 8.):
 8. Otwórz aplikację Rublon Authenticator na swoim smartfonie i kliknij przycisk + znajdujący się w prawym górnym rogu (aplikacja Rublon Authenticator może poprosić o zezwolenie na dostęp do aparatu Twojego telefonu, aby przejść dalej konieczne będzie udzielenie takiej zgody):


 9. Następnie zeskanuj kod QR widoczny na ekranie logowania do Twojego serwera nacelowując obiektyw aparatu na wyświetlacz, gdzie ten kod jest widoczny:


 10. To spowoduje sparowanie aplikacji na Twoim telefonie lub tablecie z kontem dostępowym w ITMation. Powinieneś przez chwilę widzieć nazwę swojego konta w aplikacji Rublon Authenticator:
 11. Teraz nastąpi pierwsze użycie drugiego składnika uwierzytelnienia. Na ekranie logowania do serwera zobaczysz takie okno:


  a na ekranie telefonu lub tabletu wyskoczy powiadomienie, które należy kliknąć (chyba, że masz otwartą aplikację Rublon Authenticator), a w oknie należy zaakceptować klikając zielony przycisk APPROVE:


 12. To już wszystko. Twoim oczom powinna ukazać się aplikacja, do której chciałeś się połączyć lub pulpit serwera.